Určitě jste to i viděli při cestování. Velké plochy s podivnými „zrcadly“, nebo něčím co se tomu hodně podobá. To jsou panely slunečních elektráren, které nám chytají sluneční energii a dodávají ji k člověku, aby ji použil.

Ve své podstatě jde tedy o energii zadarmo, ale zpočátku se do toho musí něco investovat a není to zrovna laciný peníz. Netuším, jaká je návratnost této investice, ale zcela jistě to nebude rok či dva. Ovšem toto je podružné téma, my se podíváme blíže na jednu součást celého zařízení, která je podstatná natolik, že bez ní by to celé jaksi nebylo tak, jak má.

kolektory

Když si solární kolektory, což je oficiální název slunečních panelů vyrobí energii, musí ji pak nějak uchovat, nebo chcete-li, převést. K tomu slouží něco jako energetický převaděč či mezisklad. Ano, je to stejné jako když si nabijete mobil. Jen parametry jsou trošku jiné a dobíjí to celé sluníčko.

Jedná se o baterie. Ty jsou takovým základním kamenem, nebo pilířem toho všeho, a proto je třeba vybírat baterii pořádnou, a ne nějaký šunt, nabízený čert ví kde a čert ví od koho.

Výrobců je hodně a všichni se předhánějí svými parametry. Nejen předhánějí, ale bohužel i přehánějí. Uvádějí nepravdivé a zmatené údaje a kupec pak v dobré víře většinou spláče nad výdělkem. Dávejte si tedy při pořizování tohoto artiklu velký pozor. Určitě neprohloupíte, když se budete soustředit na pylontech baterie, které jsou zárukou kvality a zárukou dlouhé životnosti.

pole kolektorů

Tyto baterie jsou vyráběny v různých variantách, jiná se bude hodit na velkou spotřebu, jiná na rodinný dům, ale všechny budou dělat svou práci bez nějakých známek poškození. Ostatně je na ně dlouhá záruka.

Pokud už víte parametry baterie, kterou budete potřebovat, pamatujte, že pylontech je na prvním místě. A dokonce si tyto baterie můžete ihned objednat přes odkaz v tomto článku.