Revize elektrospotřebičů https://revize-elektro-revtech.cz/elektrospotrebice/ a elektrických rozvodů a zařízení jsou povinné pouze pro firemní subjekty, nikoli pro domácnosti. Týká-li se vás ten druhý případ, možná jste si právě oddychli a počítáte s tím, že za elektrikáře ušetříte – proč podnikat nějakou revizi v domácnosti, když máte elektroinstalaci nově rekonstruovanou, a zjevně naprosto v pořádku? Jenže co vaše elektrické spotřebiče, dáte za ně pomyslně „ruku do ohně“?
Skryté závady
Některé elektrické spotřebiče vás mohou nepříjemně překvapit skrytou závadou, kterou dokáže odhalit teprve elektrikář. Například problém s topným tělesem, závada na cívkách vinutí elektromotoru apod. Uvědomte si, že skryté závady se týkají i relativně nových spotřebičů a mohou vás provázet již od data zakoupení, anebo až po určité době v souvislosti s jejich využíváním.
Přívodní šňůry – tichý zabiják
Nechat se usmrtit přívodní šňůrou od žehličky, kávovaru, elektrické brusky, přímočaré pily nebo sekačky na trávu? Máte tohle zapotřebí? Jistě, že ne, a proto nechte raději prověřit i stav šňůr, což sice můžete udělat i vy, ale některá místa můžete přehlédnout. Elektrikář zkontroluje spotřebiče i měřicími přístroji a závažnější závady mu neuniknou.
Nezapomínejte na prodlužovací šňůry
Toto je bohužel zásadní problém některých domácností, kde se prodlužovací kabely považují za ekvivalentní náhradu elektrických rozvodů ve zdi. Nezapomeňte, že šňůra tažená po koberci nebo za skříní je také elektrický přívod, a že někdy stačí málo a sevření, skřípnutí a proříznutí vodiče může být příčinou zkratu a požáru, anebo úrazu. Prodlužovačky jsou nebezpečné zejména v místech, kde se jich dotýkáme holou rukou nebo bosou nohou. Zejména chodidla bývají zpocená a slaný pot je perfektní vodič elektrického proudu, takže taková událost může být poslední, co v životě podniknete.